Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wycieczka uczniów klas I-III

Czcionka:

     Dnia 21 października 2021r. w ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” odbyła się wycieczka uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Małym Płocku do Białegostoku. Celem jej było zwiedzanie punktów edukacyjnych z zakresu kultury i dziedzictwa narodowego oraz największych osiągnięć polskiej nauki: Pałacu Branickich, Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego, Muzeum Historycznego - Oddziału Muzeum Podlaskiego oraz wizyta w Białostockim Teatrze Lalek na spektaklu„Andersen kosmiczny agent”.Uczniowie doskonalili umiejętność uczestnictwa w kulturze, dbania o bezpieczeństwo własne i innych uczestników grupy, a także uczestnictwa w ruchu drogowym.

     W Pałacu Branickich uczniowie zwiedzili muzeum ukazujące historię medycyny i farmacji. Wszyscy chętnie obejrzeli multimedialną wystawę mieszczącą się w piwnicach pałacowych. Uczestnicy wyjazduwzięli również udział w zajęciach edukacyjnych, w których naukę połączono z zabawą, a zakończyły się one wykonaniem pamiątkowego mydełka.

     Kolejnym punktem na mapie naszej wycieczki był Białostocki Teatr Lalek. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Andersen kosmiczny agent” w reżyserii Ewy Piotrowskiej. Inspirowany jest on baśniami i samą postacią Hansa Christiana Andersena. Spektakl to hołd oddany autorom książek dla najmłodszych czytelników. Na scenie dzieci zobaczyły postaci znane z klasycznych baśni Andersena, ale osadzone w kosmicznej scenerii.

     Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Muzeum Historycznego, wchodzącego w skład Muzeum Podlaskiego. W gościnnych wnętrzach białostockiej kamienicy uczniowie mieli przyjemność zapoznać się z bogatymi zbiorami archiwaliów i ikonografii, ilustrujących przeszłość Białegostoku i całego Podlasia, a także z szeregiem zabytków kultury mieszczańskiej. Z dużym zainteresowaniem obejrzeli makietę przedstawiającą Białystok w czasach Branickich i przekonali się, jak wyglądało wówczas miasto Białystok.

     Zorganizowana wycieczka łączyła wypoczynek z integracją i edukacją i dostarczyła niezapomnianych wrażeń jej uczestnikom.

 

 

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny