Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Poznajemy różne zawody- zajęcia z kosmetyczką

Czcionka:

Poznajemy różne zawody- zajęcia z kosmetyczką w grupie dziennej

W ramach poznawania różnych zawodów dnia 04.11.2022 r. grupę dzienną odwiedził niezwykły gość. Była nim pani Emilia Chludzińska- kosmetyczka, mama Liliany.

Pani Emilia zapoznała dzieci ze specyfiką wykonywanego przez siebie zawodu. Dzieci dowiedziały się, że kosmetyczka to osoba pracująca w gabinecie kosmetycznym, mająca uprawnienia do wykonywania zawodu oraz co zrobić, żeby się z nią spotkać. Pani Emilia podkreśliła, że podstawą tego zawodu jest znajomość preparatów kosmetycznych, ich składu, zastosowania i działania.Do kompetencji kosmetyczki należy wykonywanie zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, upiększającej i leczniczej. Dzieci dowiedziały się, że kosmetyczka nie zawsze może wykonać makijaż lub inne zabiegi. Musi ocenić wygląd naszej skóry i inne jej właściwości.  Pani Emilia podkreśliła, że dbanie o własną higienę to nie tylko powinność dziewczynek, ale również chłopców.  Szczególną uwagę zwróciła na dokładne mycie rąk (każde dziecko otrzymało instruktaż), bo przecież dłonie to nasza wizytówka, a  brudne paznokcie to nie tylko brzydki wygląd, ale również siedlisko bakterii.  Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały przekazywanych wiadomości, po czym zadawały pytania. Pani Emilia pokazała dzieciom narzędzia i przybory, które wykorzystuje w codziennej pracy m.in. nożyczki do paznokci, nasadki do oczyszczania twarzy, pistolety do przekłuwania uszu itp. oraz pędzle do makijażu, cienie do powiek, waciki kosmetyczne, pilniki, pudry, maskary, kremy, sztuczne rzęsy,  to wszystko było już znane większości dzieci dzięki ich mamom.

Dla dzieci bardzo ciekawym punktem spotkania był makijaż wykonany przez naszego gościa. Pani Emilia zaprezentowała wykonanie makijażu na pani Marcie Rafałowskiej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały etapy wykonywania zabiegu upiększającego. W wykonywania makijażu dzieci zauważały kolejne zmiany w wyglądzie pani Marty.

W ramach zajęć praktycznych każde dziecko wykonało własnoręczny makijaż na przygotowanym na kartce szablonie. 

Na zakończenie spotkania dzieci wraz z p. Martą Rafałowską serdecznie podziękowały pani Emilii za bardzo ciekawe zajęcia, piękny makijaż i przybliżenie tajników swojego zawodu wręczając piękne ,,Podziękowanie’’.

Spotkanie z kosmetyczką dostarczyło dzieciom wiele radości. Cieszymy się, że mogliśmy bliżej poznać ten zawód.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznajemy zawody

Utworzono dnia 12.11.2022, 18:38

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny