Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Przedszkolny festiwal pt. ,,Na ludową nutę"

Czcionka:

,,Wszyscy rodzimy się muzykalni,

a to ile zostanie nam talentu

zależy własnie od pierwszych chwil życia"

                                                prof. Edwin E. Gordon

     Dnia 05.05.2023 r. odbył się w naszej szkole przedszkolny festiwal pt. „Na ludową nutę”. Przedszkolaki z wszystkich grup, przygotowane przez wychowawców, zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. W rolę prowadzącej wcieliła się pani Marta Rafałowska. Z tej okazji została zaproszona pani Irena Górska, rodowita kurpianka. Obecność pani Ireny podczas Festiwalu dała wszystkim zgromadzonym możliwość zapoznania się z kultura kurpiowską- tańcem, strojem a przede wszystkim gwara kurpiowską. Całość dopełniła sceneria przygotowana w iście ludowym charakterze.

     Po zaprezentowaniu przez naszego gościa elementów kultury kurpiowskiej przyszedł czas na ,,ludową ucztę dla duszy” w wykonaniu naszych przedszkolaków. Dzieci w pięknych, kolorowych strojach wprowadziły wszystkich w świat ludowej muzyki i tańca.  Przedszkolaki zaprezentowały: tańce- ,,Grozik”, ,,Dwóm tańczyć się zachciało”, ,,Krakowiaczek przedszkolaczek”; piosenki- ,,Z popielnika na Wojtusia”, ,,Kle, kle bocianie”, ,,Była babuleńka”, ,,Krakowiaczek jeden” oraz wiersze- ,,Krakowianka”, ,,W murowanej piwnicy”.  Wielkie brawa dla naszych małych artystów! Było barwnie, miło, wyjątkowo…

     Nadrzędnym celem tego pięknego wydarzenia artystycznego było zapoznanie dzieci z pięknem kultury ludowej. Festiwal dał możliwość żywego obcowania ze sztuką ludową poprzez naukę, prezentację utworów oraz rozwijanie poczucia przynależności narodowej i kulturowej, a  także przygotowanie ich do współuczestniczenia w pielęgnowaniu tradycji. Przedszkolaki z wielką radością zaangażowały się w przygotowanie tego Festiwalu, ponieważ lubią muzykę i tańce ludowe, a jeszcze bardziej kolorowe stroje, które rozświetliły ten dzień.

      To piękne wydarzenie artystyczne zostało utrwalone za pomocą aparatu fotograficznegozakupionego w ramach  Programu  #LaboratoriaPrzyszłości .

     Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom za przybycie, a dzieciom za muzyczną ucztę dla ducha, która z pewnością zapadnie na długo w pamięci wszystkich obecnych na Festiwalu.

           

        

Festiwal

Utworzono dnia 25.05.2023, 16:50

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny