Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Tym, którzy prowadzą nas do wiedzy...

Czcionka:

       14 października był w szkole dniem bardzo uroczystym. Pierwszaki od rana przygotowywały się do ślubowania i pasowania na ucznia, które odbyło się w asyście całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi, podczas uroczystej akademii. Przybyli na nią zaproszeni goście – pan Wójt, pani Sekretarz i Skarbnik Gminy, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele emeryci, którzy wcześniej pracowali w małopłockiej szkole. Grono gości zasilili też rodzice pierwszoklasistów. Uczniowie pierwszej klasy z wielką powagą złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie zostali pasowani na ucznia przez panią dyrektor Edytę Cwalinę. Maluchy z uśmiechem przyjęły dyplomy z rąk wychowawczyni – pani Ireny Jurczak i podarki przygotowane na tę okazję przez pana Wójta. Swą radość wyraziły w pięknej recytacji wierszy i piosence. Pamiątką ich przeżyć będą zdjęcia zrobione pod czarnoleską lipą i na tle wizerunku patrona szkoły, Jana Kochanowskiego.

      Jak tradycja szkoły nakazuje, 14 października jest w Małym Płocku także Świętem Patrona Szkoły – świętem mistrza pióra z Czarnolasu. Z tej okazji  delegacja rodziców wraz z towarzyszącymi im uczniami złożyła wiązankę kwiatów pod popiersiem Jana Kochanowskiego, a uczniowie starszych klas przygotowali program artystyczny, który miał przybliżyć uczestnikom uroczystości sylwetkę wielkiego humanisty epoki odrodzenia. Recytowali wiersze poety, prezentowali zabawy taneczne żaków i dworzan, mówili o dokonaniach artystycznych mistrza Jana, a wszystko to w konwencji baśniowej, by zainteresować najmłodszych odbiorców. Baśniowy krasnal Janko i uczeń Janek dobrze wywiązali się z powierzonej im misji przewodników po biografii szkolnego Patrona.

      I wreszcie…  14 października to przecież święto nauczycieli i innych pracowników oświaty. Były życzenia i nagrody. Pani dyrektor Edyta Cwalinaw swoim wystąpieniu mówiła o misji, jaką mają do spełnienia nauczyciele, i o tym, że efekty ich pracy w dużej mierze zależą od życzliwości osób służących pomocą w realizacji zadań pozapedagogicznych. Im właśnie pani dyrektor wręczyła statuetki Przyjaciela Szkoły i gorąco podziękowała za życzliwość i zaangażowanie. Dziękowała panu Józefowi Dymerskiemu, paniom Beacie Muniak, Małgorzacie Kućko, Alicji Żelaznej, Annie Wądołowskiej, panom Radosławowi Borawskiemu i Pawłowi Stefańczukowi. W gronie wyróżnionych nagrodami dyrektora szkoły znalazły się też panie nauczycielki Anna Święczkowska, Wioletta Odachowska, Dorota Szymańska-Sobieska, Milena Góralczyk, Magdalena Piechowicz i pracownice obsługi Iwona Mieczko, Katarzyna Korzeniecka, Barbara Turolska. Nagrodę za trud w prowadzeniu szkoły otrzymała też nasza pani Dyrektor. 

      Młodzież szkolna reprezentowana przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego gorąco dziękowała wszystkim nauczycielom za ich pracę, życzyła słodkich efektów dalszych działań edukacyjnych. Z tej okazji uczniowie z drugiej klasy radośnie wyrapowali piosenkę o szkole, a chórek dziewcząt z klasy siódmej i ósmej złożył podziękowanie w rytm gorącej samby i podniosłego „Sto lat” dedykowanego wszystkim bohaterom szkolnej uroczystości.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny