Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Uczniowie klas I-III na wycieczce w Warszawie

Czcionka:

     Dnia 27.05.2022 r. uczniowie klas I-III naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wszyscy byli bardzo podekscytowani tak daleką wyprawą mimo niekorzystnej aury, która na szczęście towarzyszyła nam tylko w drodze do pierwszego punktu docelowego. Już w trakcie podróży pan przewodnik opowiadał uczniom różne ciekawostki o miejscach, które mijaliśmy. I w tak miłej atmosferze dojechaliśmy do warszawskiego ZOO.

     Celem pobytu w ogrodzie była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali i podglądali zwierzęta, które wcześniej widzieli tylko na obrazku. Po długim, wyczerpującym marszu alejkami Warszawskiego ZOO, zmęczeni nieco i głodni, udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie czekał smaczny obiad. Posileni, wyszliśmy na spotkanie z zabytkami Warszawy. Spacerowaliśmy po Starym Mieście, zobaczyliśmy Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski i pomnik Małego Powstańca.

     Kolejnym punktem naszej wyprawy była możliwość poznania praw nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone doświadczenia na interaktywnych wystawach w Centrum Nauki Kopernik. Tam uczniowie mogli dowiedzieć się, np. czy fala dźwiękowa łaskocze bądź też jak świat wygląda oczami węża. Bezpieczni i weseli korzystali ze wszelkich upatrzonych przez siebie atrakcji. Oczywiście na koniec wszyscy cieszyli się, że mogą kupić sobie pamiątkę, samodzielnie zarządzając własnymi funduszami. Zmęczeni i radośni zarazem uczniowie wracali do domu, chętni zaraz na drugi dzień wyruszyć w dalszą drogę.

 

 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny